Kaş Doğantaş Mahallesi - Doğantaş Köyü Hakkında Her şey

Kaş Doğantaş Köyü, Doğantaş mahallesi Ulaşım, İletişim ve tüm detaylarıyla sizlere anlattık. Doğantaş Mahallesi hakkında tüm bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kaş Doğantaş Mahallesi - Doğantaş Köyü Hakkında Her şey

Kaş Doğantaş köyü, Doğantaş mahallesi Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya iline 232, Kaş ilçesine 52 km uzaklıktadır.

Doğantaş (Yozgat) mahallesi; Gökbelen mevkisinde bulunan eski harabe evlerin bulunması eski bir yerleşim yeri olduğunu göstermektedir. Köy, kasaba kazasına bağlı iken cumhuriyetin ilanından sonra Kaş'a bağlanmıştır.Elmalı ve Finike ilçelerine sınır komşusu olan mahallenin alanının %80'i çam ve sedir ormanları ile kaplıdır. Mahallenin yüzölçümü 75 km2 genişliğindedir. Yerleşim yeri olarak dağın eteğinde kurulduğu için rakımı 340-700 arasında değişmektedir. Kuzeyinde Koğudağları sıralanmaktadır. Karabel yaylası bulunmaktadır. Doğantaş mahallesi 30° doğu enlemi ile 36° kuzey boylamları içinde yer alır.Mahallenin ekonomisi; "Örtü altı" sebze yetiştiriciliğine dayanmaktadır. 12 ay, mahallede sebze yetişmektedir. Arıcılık da mahallenin gelir kaynaklarındandır. Kaş'da üretilen balın %60'ı Doğantaş mahallesinde üretilmektedir. Mahallede 10 binin üzerinde arı kovanı bulunmaktadır. 6 yıldır düzenlenen ve her yıl düzenlenecek olan Doğantaş Hasat ve Bal Şenliği'ne bir kez olsun katılmanızı öneririz


Örneğin yıllara göre nüfus artış tablosuna bakalım.

YIL        TOPLAM NÜFUSU
2019               725
2018               772
2017               645
2016               660
2015               670
2014               708
2013               805

 

Doğantaş Köyü - Doğantaş Mahallesi

İlköğretim okulu vardır fakat taşımalı eğitimden de yararlanılmaktadır. Sağlık evi ve sağlık ocağı yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Su şebekesi vardır.kanalizasyonu yoktur.


Antalya Kaş Doğantaş Köyü Hava Durumu


Doğantaş Köyümüzün bugün ve önümüzdeki 5 gün boyunca hava durumu nasıl olacak? Aşağıda yer alan hava durumu verileri Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünün web sitesinden anlık olarak alınmaktadır. Antalya Kaş Doğantaş Köyü Hava Durumu Kaş ilçe merkezinin bugün dahil 5 günlük hava durumu verilerini içermektedir.

Antalya Kaş Doğantaş Köyü Hava Durumu

Antalya Kaş Doğantaş Ulaşım - Antalya Kaş Doğantaş Harita

 

Kaş Doğantaş Köyü Fotoğrafları - Kaş Doğantaş Mahallesi Fotoğrafları

Sürekli güncel fotoğraflar eklenecektir.


Doğantaş Köyü Posta Kodu: 07580

Doğantaş Köyü Muhtarı - Doğantaş Mahallesi Muhtarı: Ali Karataş

Kaş Doğantaş Muhtarı Telefon Numarası : 0 535 930 79 71

 

Tepkileriniz Nedir?

like
5
dislike
0
love
5
funny
0
angry
1
sad
0
wow
3